Archiwum tagów: windsurfing

Przeprawa Globusa na drugi brzeg na desce windsurfingowej! :)

trasa globusa

W czwartek nasz instruktor Globus wybrał się na wyprawę na drugi brzeg zatoki na desce windsurfingowej:) Dotarcie do Osłonina zajęło mu przy wietrze 12 węzłów z kierunku NW niecałe 1,5 godziny.  Następnie pół godzinna halsówka do Rzucewa i stamtąd z powrotem do naszej bazy na Campingu Maszoperia:) Po drodze zatrzymał się przy oznaczonych na mapce wrakach oraz na Mewiej Rewie. Cała wyprawa zajęła mu 4,5 godziny. Jak sam mówi była to bardzo przyjemna przygoda i poleca każdemu posiadającemu trochę wolnego czasu, gdy wiatru za mało na szaleństwa;) A może skorzysta ktoś kto nie lubi stać latem w korkach na Półwysep?;)

Kurs instruktorski VDWS trwa w najlepsze:)

maj 2013 033

Kandydaci są już po praktycznym egzaminie na instruktorów windsurfingu, czeka ich jeszcze test teoretyczny oraz prawdziwe szkolenie kursantów pod okiem Piotra Golby „Globusa”. Podczas egzaminu każdy z nich musiał zaliczyć  na specjalnie wyznaczonym torze wodnym (5m szer, 30m dł.) pływanie rufą do przodu, pływanie na zawietrznej stronie żagla, pływanie rogiem szotowym do przodu, prawidłowe ostrzenie/odpadanie oraz obroty deską 360. Wszystkie manewry trzeba zaliczyć oczywiście na obu halsach:)

Jutro czeka wszystkich druga część egzaminu czyli szkolenie kursantów! Pogoda niestety zapowiada się nieciekawie, ale kto powiedział że zawsze musi być łatwo?;)

Jeśli ktoś z Was jest chętny na udział jutro w takim szkoleniu prowadzonym przez kandydatów na instruktorów niech da nam szybko znać na [email protected] – mamy jeszcze dwa miejsca!

Dobra prognoza na najbliższe dni:)

progno

Będzie się działo:) Mocny ciepły wiatr, dużo słońca oraz temperatury koło 20 stopni! (windguru zawsze zaniża temperaturę o kilka stopni) Czekają nas długo oczekiwane dni dobrego pływania:)

Poza pływaniem będziecie mogli od 17 do 19 maja zobaczyć na żywo zawody Pucharu Polski w kitesurfingu FORD KITE CUP (fanpage FB).  Następna taka okazja żeby zobaczyć naszą mistrzynie świata Karolinę Winkowską będzie dopiero w sierpniu w Jastarni.