Archiwum | wind RSS dla tej sekcji

Przeprawa Globusa na drugi brzeg na desce windsurfingowej! :)

trasa globusa

W czwartek nasz instruktor Globus wybrał się na wyprawę na drugi brzeg zatoki na desce windsurfingowej:) Dotarcie do Osłonina zajęło mu przy wietrze 12 węzłów z kierunku NW niecałe 1,5 godziny.  Następnie pół godzinna halsówka do Rzucewa i stamtąd z powrotem do naszej bazy na Campingu Maszoperia:) Po drodze zatrzymał się przy oznaczonych na mapce wrakach oraz na Mewiej Rewie. Cała wyprawa zajęła mu 4,5 godziny. Jak sam mówi była to bardzo przyjemna przygoda i poleca każdemu posiadającemu trochę wolnego czasu, gdy wiatru za mało na szaleństwa;) A może skorzysta ktoś kto nie lubi stać latem w korkach na Półwysep?;)

Nowy sprzęt windsurfingowy 2013 już w gotowości! :)

deski

Dziś skończyliśmy ostatnie przygotowania do nadchodzącego długiego weekendu Bożego Ciała.

Deski bezmieczowe Starboard z kolekcji 2013 czekają już tylko na pierwsze pływanie :) W tym roku postanowiliśmy we wszystkich deskach wymienić oryginalne stateczniki na te typu antygrass – będzie więc można pływać praktycznie przy samym brzegu, co było niemożliwe w zeszłych latach. Tak więc ten jedyny minus związany z płycizną Zatoki Puckiej zażegnany!  Ewentualne glony też już nam nie straszne;) Wszystkie deski wyposażone są jak co roku w fabryczne, bardzo dobrze chroniące przed uszkodzeniami protektory dziobów.

Starboard

Zapraszamy wszystkich do wypróbowania sprzętu windsurfingowego 2013 w długi weekend z 15% zniżką! Rabat obejmuje również pakiety wypożyczeń.

Dostępne deski:

Starboard Go 2013: 131, 141, 151, 161l Znana Wam wszystkim uniwersalna deska freeride.

Starboard Carve 2013: 111, 121, 131, 141l Tych desek w poprzednich latach nie mieliśmy za dużo. Sami jesteśmy ciekawi jak będą pływać. Nie są pokryte pianką EVA jak to ma miejsce w modelu Go.

Starboard Kode 2013: 103, 113l Freestyle/wave. Ulubiona deska windsurfingowa naszych instruktorów;)

Kurs instruktorski VDWS trwa w najlepsze:)

maj 2013 033

Kandydaci są już po praktycznym egzaminie na instruktorów windsurfingu, czeka ich jeszcze test teoretyczny oraz prawdziwe szkolenie kursantów pod okiem Piotra Golby „Globusa”. Podczas egzaminu każdy z nich musiał zaliczyć  na specjalnie wyznaczonym torze wodnym (5m szer, 30m dł.) pływanie rufą do przodu, pływanie na zawietrznej stronie żagla, pływanie rogiem szotowym do przodu, prawidłowe ostrzenie/odpadanie oraz obroty deską 360. Wszystkie manewry trzeba zaliczyć oczywiście na obu halsach:)

Jutro czeka wszystkich druga część egzaminu czyli szkolenie kursantów! Pogoda niestety zapowiada się nieciekawie, ale kto powiedział że zawsze musi być łatwo?;)

Jeśli ktoś z Was jest chętny na udział jutro w takim szkoleniu prowadzonym przez kandydatów na instruktorów niech da nam szybko znać na [email protected] – mamy jeszcze dwa miejsca!

Rozpoczęcie sezonu windsurfingowego i kitesurfingowego 2013

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Majówki 2013.

Jak zwykle dużo się działo, prowadziliśmy szkolenia windsurfingowe i kitesurfingowe pełną parą:)

Pogoda była całkiem niezła, choć wiatru mogłoby być trochę więcej. Niedziela jednak wszystko wynagrodziła, bo było słonecznie, ciepło  i naprawdę wietrznie!

Oglądajcie!

a już za tydzień weekend Boże Ciało – przyjeżdżajcie!

Rozpoczęcie pierwszego kursu instruktorskiego VDWS w 2013 roku:)

DCIM100GOPRO

Dziś rozpoczęcie pierwszego w tym roku kursu instruktorskiego z windsurfingu VDWS prowadzonego przez Piotra „Globusa” Golbę! 11 osób przez kolejne 9 dni będzie zdobywało wiedzę, która pozwoli im w niedługiej przyszłości być profesjonalnymi instruktorami:)

Po kursie czekają ich jeszcze tylko 100 godzinne praktyki pod okiem bardziej doświadczonych instruktorów. Damy niebawem znać jak im idzie! Jeśli jesteście ciekawi jakie wymagania należy spełnić, aby przystąpić do kursu, zajrzyjcie tu. Licencja VDWS jest podobnie jak IKO licencją międzynarodową i pozwala na karierę instruktora w wielu szkołach na świecie:)

Do tego dzisiaj niespodzianka dla nas – dostawa nowych, pachnących świeżością desek windsurfingowych Starboard! Cały dzień upływa nam pod znakiem zdzierania kolejnych warstw folii i na przykręcaniu strapów i stateczników:) Jutro wrzucimy zdjęcia desek w całej okazałości:)

Prognoza na najbliższe dni utrzymuje się:)

progno ogien

Cieszymy się i szykujemy na dobre pływanie!:) Czeka nas kilka dni wiatru, słońca i ciepła.. Zapraszamy do Jastarni na kursy kite i szkolenia windsurfingowe w obniżonej o 15% cenie!

Dobra prognoza na najbliższe dni:)

progno

Będzie się działo:) Mocny ciepły wiatr, dużo słońca oraz temperatury koło 20 stopni! (windguru zawsze zaniża temperaturę o kilka stopni) Czekają nas długo oczekiwane dni dobrego pływania:)

Poza pływaniem będziecie mogli od 17 do 19 maja zobaczyć na żywo zawody Pucharu Polski w kitesurfingu FORD KITE CUP (fanpage FB).  Następna taka okazja żeby zobaczyć naszą mistrzynie świata Karolinę Winkowską będzie dopiero w sierpniu w Jastarni.

 

Witajcie:)

team główki

Witajcie na naszym blogu, czyli blogu Szkoły SurfPoint! Będziemy tu zamieszczać  relacje z naszego życia w Jastarni, ale także inne wg nas ciekawe informacje dotyczące windsurfingu i kitesurfingu. Zaglądajcie często!