Archiwum tagów: korek w gdyni

Objeżdżamy korek, który może się pojawić w Gdyni

zdjęcie: korki.trojmiasto.pl

Nie chcemy żebyście stali w korku, więc postanowiliśmy napisać parę zdań o utrudnieniu ruchu, które może być warto ominąć.

Potencjalny korek może pojawić się na ulicy Morskiej:

Korek Gdynia

Większość z Was jadąc na Hel jedzie Obwodnicą Trójmiasta. Kiedy dojeżdżamy do jej końca możemy już wtedy załapać się na korek…Tuż po zjeździe z Obwodnicy w kierunku Rumii/Redy jest zwężenie na ulicy Morskiej, z 2 pasów robi się jeden i w szczycie trzeba odstać swoje. Żeby się nie załapać na przymusowe odstanie kwadransa (albo dwóch) można wybrać 2 opcje:

1. Kolega lokales Jurgen mówi, że przetestował przejazd przez Chwarzno i działa. Zjazd na Charzno/Witomino, na drugim rondzie w lewo, do głównej i w prawo, potem przez Regulewo, Łężyce i Trójmiejski Park Krajobrazowy. Wylatujemy również w Rumii, czyli za potencjalnym korkiem.


Wyświetl większą mapę

2. Przed dojazdem do Gdyni zjechać musimy na estakadę Kwiatkowskiego, czyli kierujemy się na centrum (to ostatni zjazd przed końcem Obwodnicy). Tam też jest remont, ale możemy ten dojazd traktować jako alternatywę. Ja jadąc tam nie załapałem się na korek. Jak dojedziemy do estakady to musimy zjechać na ulicę Hutniczą, która jest w zasadzie równoległa do Morskiej, którą jeździ się normalnie. Ta ulicą Hutniczą możemy jechać aż do Rumii i wylatujemy przy McDonald’sie/Castoramie.


Wyświetl większą mapę

Jeśli macie CB radio to lepiej zapytać jak wygląda sytuacja z korkiem, bo może nie trzeba będzie kombinować?:)

Pociąg:

Nadmienimy też, że pociągi od Redy do Helu nie jeżdżą normalnie, wymieniają całe tory. Kursuje komunikacja zastępcza busami.